Szybki kontakt

Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące kursów na prawo jazdy.

Poniedziałek-Piątek: 09-16; Sobota: 10-13 Augustiańska 8, 32-300 Olkusz + (48) 501 480 889 + (48) 507 644 171 biuro@oskfocus.pl
Image Alt
OSOBOWE

Kategoria B + E

OSOBOWE

Osobowe

Osobowe

CENA KURSU: 2300

KATEGORIA B+E

Kurs E do B to oferta dla osób, które chcą poszerzyć swoje uprawnienia i kierować nie tylko samochodem osobowym, ale również większym zespołem pojazdów. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku osób potrzebujących uprawnień do prowadzenia traktorów, traktorów z przyczepą. Kurs E do B warto zrobić, jeżeli marzysz dodatkowo o podróżach i tzw. kempingowaniu.

Kto może się zapisać na kurs prawa jazdy E do B?

Każdy, kto chce zapisać się na kurs prawa jazdy E do B, musi mieć już uprawnienia kat. B. Z kolei szkolenie, które jest przepustką do uzyskania pełnoprawnego miana kierowcy, możesz rozpocząć dopiero 3 miesiące przed 18 rokiem życia. Natomiast dokument odbierzesz dopiero po osiągnięciu pełnoletności. Oznacza to, że kurs prawa jazdy E do B rozpoczniesz dopiero po otrzymaniu dokumentu prawa jazdy kat. B.

Kategoria BE – do czego uprawnia?

Dzięki ukończeniu szkolenia zyskujesz możliwość prowadzenia następującymi pojazdami:

• Prawo jazdy kat. E do B to możliwość kierowania pojazdem określonym odpowiednio w prawie jazdy kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą (przyczepami), przy czym w zakresie kategorii B+E dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t;

• Posiadając uprawnienia kategorii BE, prawo jazdy uprawnia do kierowania zespołem pojazdów złożonym z ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami) lub pojazdu wolnobieżnego z przyczepą (przyczepami).

Dlaczego warto zrobić kategoria B+E? Ciągnik rolniczy i nie tylko

Zyskujesz możliwość prowadzenia samochodu z cięższą przyczepą

• kempingową,

• do transportu zwierząt, na przykład koni,

• podłogową,

• na quady i inne maszyny.

Możesz również przewozić osprzęt rolniczy na przyczepie ciężkiej (powyżej 750 kg) połączonej z ciągnikiem rolniczym. Pamiętaj jednak, że kategoria B+E obejmuje ciągnik rolniczy i pojazd wolnobieżny, ale wyłącznie na terytorium Polski. Oprócz tego masz również prawo do prowadzenia pojazdów kat. B. Jak widać, jeżeli interesuje Cię kategoria B+E, ciągnik rolniczy to nie jedyny pojazd, którym możesz kierować.

Zapisz się na kurs

Zapisz się
już dziś

Wciąż odwlekasz przygotowanie się do egzaminu na prawo jazdy? Nie zwlekaj więcej i zapisz się na kurs!